Jump to content

Dokument Australanky Rhondy Byrne shrnuje všechny teorie posledních sedmdesáti let v oblasti osobního rozvoje a pozitivního myšlení. Celý je založen na zkušenostech účinkujících psychologů a "učitelů úspěchu", kteří se osobně před natáčením neznali a každý z nich působil samostatně. Valná většina také o tomto žhavém tématu, který mimochodem odstartoval v polovině minulého století americký průkopník osobního rozvoje Earl Nightingale, napsali vlastní knížky, z nichž mnohé vyšly i v češtině. Za zmínku stojí také to, že o čem se zde hovoří, nyní podporuje i část vědců. Kvantoví fyzikové tvrdí, že velkému třesku, který stvořil vesmír a všemu ostatnímu, co se na světě děje, pravděpodobně předcházely myšlenky.

Strach ze smrti je jeden z nejúčinnějších donucovacích prostředků. Lidé se bojí o život a potom udělají, to co se jim přikáže. Jenže smrt neexistuje. Člověk má mnoho energetických úrovní a smrtí přijdete pouze o fyzické tělo. Další energetická těla fungují dál. Pokud jste znalí a ovládáte tu techniku, tak jste schopni oddělovat se od fyzického těla. Této dovednosti se říká astrální putování. Oddělíte se od těla a můžete cestovat nezávisle na prostoru a čase. Podobná věc se stala i lidem v tomto filmu. Jen to ale bylo v souvislosti s úrazem nebo zdravotním problémem. A to samé se stane i při smrti. Není na tom nic divného a je to naprosto přirozené. Jen jde o to, aby to nikdo nevěděl. Jak by potom bylo možné vládnout lidem, co nemají strach ze smrti? Mnoho armád světa využívá tuto techniku ke špionáži a to s velkým úspěchem. Pokud někdo o tuto problematiku bude mít zájem, doporučuji mu, přečíst si knihu od majora Davida Morehouse s názvem "Psychická válka". Americká armáda je v tom velice úspěšná, ale ani ostatní armády nejsou pozadu. Také jsem na vlastní kůži vyzkoušel, že to funguje a proto vím o čem mluvím a znám spoustu lidí, kteří tuto techniku ovládají excelentně. Smrti už se nebojte. Žádná není!

Čína je dominantním územním celkem východní Asie. V současné době existují na území Číny dva státy, Čínská lidová republika (ČLR) a Čínská republika na Tchaj-wanu. S počtem 1 337 mil. obyvatel je Čína nejlidnatější zemí světa. Mimo etnické Číňany, kteří se nazývají národem Chan, v Číně žije mnoho etnických menšin. Čína zaujímá rozlohu 9 632 940 km2, což ji řadí na třetí místo na světě.

Umělá až mystická bytost, tvor nadaný obrovskou silou – to je pražský Golem. Údajně byl stvořen pomocí určitých obřadů a tajného božího jména. A jeho tvůrcem měl být pražský Rabi Lőw. Tato stará židovská legenda, která se u nás stala populární také zásluhou filmu Císařův pekař a pekařův císař s Janem Werichem v hlavní roli, rovněž i zásluhou nedávno nastudovaného muzikálu, vzrušuje nejenom zahraniční návštěvníky Prahy, ale také historiky, badatele. Je Golem opravdu vymyšlený anebo na jeho příběhu může být přece jen něco skutečného, opravdového?
V dnešním cyklu Stopy, fakta, tajemství se vydáme pátrat po Golemovi s klasikem české reportáže Egonem Ervínem Kischem.

Pridajte sa k nám na pozoruhodnú cestu za poznaním, preskúmať dielo Stvoriteľa a Jeho stvorenia. Ćo odhaľuje o jeho charaktere? Prieskúmajte nepredstaviteľne veľký vesmír. Objavte molekulu vody potrebnú pre všetok život a zistíte, ako Boh kombinuje tieto molekuly tvoriac krásne a symetrické snehové kryštály. Dozviete sa viac o neuveriteľnej zložitosti DNA a zázračnom fungovaní malých semien. Od návrhu funkčnosti vtáčieho pierka až po neuveriteľné premeny motýľov, na tieto a mnoho ďalších zázrakov je poukázané v tomto vizuálne ohromujúcom dokumente.

Nová fakta odhalují ohromující 3D obraz osobnosti vtisknuté do Turínského plátna. Fyzikální zákony, digitální technologie a revoluční technologie CGI zpracovává skutečnou tvář Ježíše.

Jako biblický kód se označuje údajný výskyt záznamů v Bibli, které se týkají budoucích událostí. V Bibli mají být zaznamenána např. významná data, např. úmrtí,týkající se některých současných nebo nedávno zemřelých osob. Kód v Bibli "objevili" izraelští matematici v r.1994 (Doron Witztum a kol.). Použili knihu Genesis v jednom hebrejském vydání Bible a vyhledávali pomocí výkonného počítače a vhodného programu řady písmen. Vybrali vždy určité písmeno a zaznamenávali všechna další v určitém intervalu, např. každé další páté písmeno (s vynecháním mezer). Vznikne tak dlouhá řada písmen. Takových řad je možno sestavit obrovské množství, jestliže se začíná vždy jiným písmenem nebo se mění intervaly mezi nimi. Tyto řady se položí přesně pod sebe, opět v různém pořadí a pak se už prohlížejí řady horizontální, vertikální i šikmé a hledají se slova, která dávají význam. Za nenáhodné potom autoři považovali, když vedle sebe leželo jméno, např. některého politika, a datum jeho narození, úmrtí nebo atentátu na něj. Takových souvislostí našli celou řadu, např. jména Jitzaka Rabina, obou Kennedyů i A. Sadata v blízkosti dat atentátů na ně spáchaných. Autoři dokazovali, že je výsledek nenáhodný na statisticky vysoké hladině významnosti. Podpořili to i tím, že podobnou analýzu provedli na Tolstého Vojně a míru, kde statistickou zákonitost nenašli. Existence Biblického kódu má být podle křesťanských kreacionistů důkazem existence Boha a také důkazem jeho prognostických schopností. Skrytá hesla také naznačovala, že Židé jsou národem vyvoleným, protože kód byl nalezen jen v Bibli hebrejské.

Představte si, že by u vzniku Země byly přítomny kamery, které by zaznamenávaly každou větší událost v její historii. Tak byl natočen pořad Země: Vznik planety. Počítačová grafika s fotografickou kvalitou unese diváky na cestu časem. Uvidíte bolestivý zrod planety před 4,5 miliardou let, doby ledové, velkolepé vulkanické erupce a říši dinosaurů i prvních lidí. Vůbec poprvé budete sledovat neuvěřitelný příběh zrození našeho světa v jednom jediném dlouhém záběru. 
Vydejte se do časů obrů, kdy škorpioni měli velikost vlků, mouchy připomínaly orly a dvoumetrové stonožky se proháněly po lesích mezi 30timetrovými borovicemi. Vyzkoušejte, zda vydržíte zničující teplotu nově vznikající planety, této vařící se koule horniny, na níž den trvá pouhých šest hodin. A přežijte v mrazivé, neúrodné a pusté krajině planety pochované pod ledovým pláštěm tlustým až 3 kilometry. 
Vzhůru na cestu časem!

Vizionáři dubajské turistiky v čele s vládnoucím šejkem Mohammedem bin Rashid Al Maktoumem by rádi přitáhli do Dubaje v horizontu několika let až několikanásobný počet turistů a spočítali si, že momentální kapacita pláží a ubytovacích zázemí by jim nestačila. Vyřešili to jako vždy originálně a po svém - začali budovat u pobřeží nové umělé ostrovy, které délku zdejšího pobřeží prodlouží o stovky kilometrů a poslouží jako luxusní pozemky a půda pro stavbu nových hotelů. Tři ostrovy spojené se souší mají tvar palem a jmenují se Palm Jumeirah, palm Jebel Ali a Palm Deira, čtvrtým projektem je souostroví The World, které ma tvar jednotlivých světadílů.

V našich zemích ojedinělý film žánru dokudrama nabízí detailní rekonstrukci tragické události, kdy Lubomír Harman vyvraždil obyvatele sousedního bytu na bratislavském sídlišti Devínská Nová Ves. Film podle skutečné události představuje masovou brutální vraždu, která loni v létě otřásla celou slovenskou i českou společností a stala se nejmedializovanější událostí za poslední roky a dodnes vyvolává řadu otázek. Film představuje klíčové okamžiky jako rekonstruované hrané scény a to jak z pohledu vraha, tak obětí, zároveň však pracuje s autentickými záběry, skutečnými výpověďmi svědků, přímých účastníků a pozůstalých. Snímek se zabývá i tím, co tragické události předcházelo. „Co vedlo elitního střelce k tomuto hrůznému činu? Měla vražda rasový podtext? Co vedlo do té doby slušného a tichého člověka k tomu, že se rozhodl takto řešit nějaký problém? “, to vše se snaží zodpovědět tento film, který na Slovensku po své premiéře letos v únoru vyvolal vášnivé debaty a reakce.